Kúpele

Západné Slovensko

Kúpele Dudince - liečba chorôb pohybového aparátu, neurologické ochorenia, srdcovocievne ochorenia, s úspechom sa tu lieči Bechterova choroba a reumatická artritída.

Kúpele Piešťany - špecializujú sa na liečbu chorôb pohybového aparátu, sú slovenským centrom liečby reumatikov.

Kúpele Smrdáky - špecializujú sa predovšetkým na liečbu kožných ochorení v kombinácii s chorobami pohybového aparátu s využitím jedinečného prírodného bohatstva - sírovodíkovej minerálnej vody a sírneho bahna.

Kúpele Trenčianske Teplice – sú zamerané na liečbu chorôb pohybového aparátu – degeneratívne ochorenia, zápalové ochorenia, stavy po úrazoch a operáciách a liečbu nervových chorôb.

Stredné Slovensko

Kúpele Číž – liečba dospelých pacientov a detí. Liečia sa tu choroby obehového ústrojenstva, nervové choroby, choroby pohybového ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej premeny a žliaz s vnútornou sekréciou.

Kúpele Bojnice - choroby pohybového ústrojenstva – reumatické, degeneratívne, zápalové, lumboischias, skolióza, poúrazové stavy, stavy po operáciách chrbtice a po ortopedických operáciách a nervové choroby.

Kúpele Brusno - choroby obehového ústrojenstva, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, choroby z povolania.

Kúpele Korytnica - liečia sa tu choroby žalúdka, dvanástnika, pečene, žlčníka a žlčovodov, choroby látkovej výmeny, napríklad cukrovka, anémia z nedostatku železa a toxické poškodenie pečene, doliečujú sa tu pacienti po operáciách tenkého a hrubého čreva a po operáciách žalúdočných vredov.

Kúpele Kováčová – liečba chorôb pohybového ústrojenstva, choroby nervového pôvodu, tráviaceho ústrojenstva, ženské choroby, choroby látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou.

Kúpele Lučivná - je zameraná na liečbu detí s netuberkulóznymi chorobami dýchacích ciest.

Kúpele Lúčky – špecializujú sa na liečbu ženských chorôb

Kúpele Nimnica – liečia sa tu choroby obehového ústrojenstva, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej premeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, ženské choroby, onkologické choroby, choroby z povolania.

Kúpele Rajecké Teplice – liečba nervových chorôb, chorôb pohybového ústrojenstva, niektoré duševné choroby a choroby z povolania.

Kúpele Sklené Teplice – sú zamerané na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva, ochorenia kĺbov a chrbtice, neurologických chorôb, stavoch po úrazoch a operáciách pohybového ústrojenstva.

Kúpele Sliač – sú zamerané na liečbu civilizačných chorôb (napr. chronické poruchy obehového ústrojenstva), vysokého krvného tlaku, artériosklerózy, stavy po reumatickom zápale srdcového svalu a chlopní, po operácií srdca a ciev, liečbu ischemickej choroby srdca, angíny pectoris, pri chorobách tepien, dolných končatín, pri liečbe pacientov po infarkte myokardu a liečbu gynekologických ochorení.

Kúpele Turčianske Teplice - choroby obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva, nervové choroby.

Východné Slovensko

Bardejovské Kúpele – liečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového ústrojenstva, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby obličiek a močových ciest, choroby z povolania.

Kúpele Nový Smokovec - sú zamerané na liečbu netuberkulóznych chorôb dýchacích ciest, duševných chorôb, chorôb z povolania, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou.

Kúpele Štós (Štos) – špecializujú sa hlavne na liečbu dýchacích ciest.

Kúpele Štrbské Pleso – sú zamerané na liečbu pacientov s niektorými alergickými ochoreniami a nešpecifickými chorobami chronických dýchacích ciest.

Kúpele Tatranské Matliare- liečba onkologických chorôb, chorôb z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, niektoré choroby z povolania.

Kúpele Vyšné Ružbachy - liečia sa tu ženské ochorenia, ochorenia obehového ústrojenstva, reumatické ochorenia, ochorenia pohybového ústrojenstva, ochorenia dýchacích ciest, nervové ochorenia, choroby z povolania, onkologické ochorenia.

Vyhľadávanie

(c) Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode