Hory

Biele Karpaty

Biele Karpaty tvoria štátnu hranicu medzi našou a Českou republikou. Najvyšším vrchom je Veľká Javorina s výškou 970 m. Biele Karpaty ponúkajú výborné podmienky na letné a zimné športy.

Chočské vrchy

Chočské vrchy sú neveľkým pohorím na Liptove. Ponúkajú široké možnosti na turistiku a relax v prekrásnej prírode.

Malá Fatra

Národný park Malá Fatra sa nachádza na severozápade Slovenska.

Je charakteristická svojimi prekrásnymi kaňonmi, priepasťami, hoľami, jaskyňami a súvislými lesnými porastmi. 

Nízke Tatry

Národný park Nízke Tatry ponúka návštevníkom množstvo prekrásnych turistických trás, nádherné doliny a množstvo krasových javov. Najvyšším vrchom Nízkych Tatier je Ďumbier.

Považský Inovec

Považský Inovec sa nachádza na západnom Slovensku. Je dlhý 48 km a jeho priemerná šírka je 15 až 25 km. Najvyšším vrchom je Inovec s výškou 1042 m.

Roháče

Roháče majú jedinečné podmienky pre horskú turistiku.

Slánske vrchy

Slánske vrchy sú vulkanickým pohorím , ktoré sa rozprestiera na severovýchodnej časti Východného Slovenska. Najvyšším vrchom je Šimonka s výškou 1092 m.

Slovenský Kras

Národný park Slovenský Kras sa rozprestiera na slovensko-maďarskom pohraničí. Je najväčším krasovým územím Slovenskej republiky.

Slovenský raj

Národný park Slovenský raj sa nachádza vo východnej časti Slovenska. Milovníci turistiky a prírody si tu prídu na svoje v každom ročnom období.

Veľká Fatra

Národný park Veľká Fatra sa nachádza na území Liptova, Oravy, Turca a Horehronia. Pre Veľkú Fatru je typická karpatská flóra vyskytujúca sa najmä na vrcholoch veľkých skalných masívov.

Vihorlatské vrchy

Vihorlatské vrchy  sa rozprestierajú na výhode Slovenska a sú jedným z našich najzachovalejších sopečných pohorí. Najvyšším vrchom je Vihorlat s nadmorskou výškou 1076 m. K turisticky najvyhľadávanejším miestam patrí Morské oko a Sninský kameň.

Vysoké Tatry

Pohorie Vysoké Tatry sa nachádza na severnej časti Slovenska. Svojím návštevníkom poskytujú celoročne množstvo aktivít od relaxu, oddychu, turistiky až po náročné vysokohorské túry.

Západné Tatry

Západné Tatry sú druhým najvyšším horstvom na Slovensku. Rozprestierajú sa na území Liptova, Oravy a taktiež na území Poľska. Návštevníkom ponúkajú všetko čo k horám patrí (skalnaté vrcholy, vysoké štíty, bralá, vodopády, plesá, doliny).

 

Vyhľadávanie

 

(c) Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode